Ot misz-masz masz

18 stycznia 2008

Nie aż tak dawno temu Unilever wprowadził swoją odmienioną identyfikację

i już mamy próby naśladowania tamtej idei, jak to bywa z epigonami w wersji niestety dużo gorszej

logo Świat Zdrowia

Świat Zdrowia to program marketingowy. Opracowała go w 2007 r. Agencja HealthWay cytując tekst Łukasza Szewczyka z portalu media2:

Agencja HealthWay opracowała strategię komunikacji obejmującą szereg działań, począwszy od logotypu programu poprzez przygotowanie wizualizacji aptek i zaprojektowanie narzędzi budujących relacje pomiędzy farmaceutą, a pacjentem.

Sprawa wykorzystania idei Unilevera jest bezsprzeczna, widać przy ogromie zadań zabrakło pomysłu na własną kreację. Że nie wspomnę o przemyśleniu, tej zapożyczonej. Wyszedł „worek z prezentami”, wrzucone jak wpadło pod rękę.

A skoro już się czepiam, to – co robi w samym środku krzyża waga, symbol sądu i prawa? że niby też się waży różne ingrediencje? zapewne, ale warto znać i zwracać uwagę na symbolikę używanych elementów. Bo oto mamy kolejny ciekawy element w znaku – lampa Alladyna. Miłej zabawy w szukaniu kolejnych.

Ot misz-masz masz.


EDi:

Ehh, nawet nie wiesz jak mi było wstyd, gdy w pierwszym miesiącu pracy w HW znalazłem to logo w sekretariacie, nazwałem głośno tak jak się to nazwać powinno i dowiedziałem się, że to "nasze" dzieło.
Teraz już tam nie pracuję, więc moralnie mam spokój. ;)

Lone:

Waga może być symbolem wyznaczania ilości składników potrzebnych do danego leku. Ale to, że przypomina logo Unilever nie ma się co sprzeczać.

*imię

*e-mail

strona

napisz komentarz

*
 
    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy