"Pożyczka"

23 czerwca 2007

Klient zamówił u grafika logo, dostał kilka szkiców i znalazł się, jak sam stwierdził, w pozycji „osiołkowi w żłoby dano”. Postanowił więc popytać zasięgnąć rady innych zanim zdecyduje. I tak to na serwisie Goldenline pojawiła się prośba o pomoc w wyborze wersji, stosownie opatrzona owymi projektami.
projekty logo z pożyczonym symbolem
Ludzie chętni do pomocy pospieszyli z radami i sugestiami, wyborami wedle własnej oceny, krytykując nieco niespójność skojarzeniową sygnetu z zakresem działania firmy. Ba rozwinęła się szersza dyskusja. Dyskurs można poczytać tutaj http://www.goldenline.pl/forum/aby-pomoc-w-48-godzin/95086/s/5#1255274 i nagle… bach! Masz babo placek… jedna z dyskutantek trafiła na… oryginał.
logo IT Salon
źródło: http://itpartners.home.pl/itsalon/index.php

Internet jest jednak mały…Nie zdziwi mnie więc, jeśli za chwilę okaże si,ę że adres oryginału jest jeszcze inny.


Trzeci pogrzeb…

12 czerwca 2007

Chwyty marketingowe w celu przyciągnięcia klienta bywają różne, mniej lub bardziej wymyślne. Niektóre powielane czasami w setkach mutacji, zależnie od inwencji twórców i towaru, jaki chcą tą metodą nam sprzedać. Jedną z takich znanych i ogranych technik jest zachęta do zrobienia kolejnych zakupów po niższej cenie. Wydawać by się mogło, że w tej akurat materii niewiele może zaskoczyć, poza skalą zaoszczędzonych pieniędzy przy ewentualnym kolejnym zakupie. A jednak! Firma BRATEK (prosektorium) z Zawiercia postanowiła skorzystać z tego ogranego chwytu i powalczyć o Klienta. Efekt taki oto:
tablica reklamowa firmy Bratek prosektorium
fot. Martyna Janoska

Trzeci pogrzeb za jedyne 200,-! żyć nie umierać, przepraszam – umierać nie żyć.

Na marginesie: zadziwia finezyjna nazwa… Bratek prosektorium… No cóż… czekam na ofertę darmowych wczasów dla nieboszczyka, przy zakupie trumny. A tak przy okazji, i dla kompletności usług, na owej dyskusji, w portalu GL, jest jeszcze reklamka „nagrobki posezonowa wyprzedaż”.

Niech spoczywa w spokoju, zadowolony z rabatu.


Nowe logo London 2012

10 czerwca 2007

Na początku czerwca w Londynie sir Sebastian Coe, szef komitetu organizacyjnego olimpiady London 2012, zaprezentował jej nowe logo – „dynamiczne, nowoczesne, elastyczne”. Tym samym odeszło w przeszłość dotychczasowe logo funkcjonujące od roku 2003.

logo London 2012

Nowe logo ma 4 wersje kolorystyczne – różowa, niebieska, pomarańczowa i zielona.

logo London 2012 kolory

Więcej można poczytać obejrzeć i poczytać na stronie http://www.london2012.com/

Kosztujący 400.000 funtów nowy brand nie wzbudził zachwytu, wzbudzając za to falę ostrej krytyki, mimo iż projekt fimuje uznana agencja Wolff Olins, ta sama która stworzyła logo olimpiady Ateny 2004. Małą próbkę opinii można znaleźć na stronach sportowych Guardiana: http://sport.guardian.co.uk/london2012/story/0,,2095121,00.html
http://sport.guardian.co.uk/london2012/story/0,,2095267,00.html
Jest nawet petycja w sprawie zmiany tego nowego logo, w ciągu 3 dni zbierania podpisów podpisało ją 48.615 internautów

Burzę wywołała zmiana na nowy znak, mimo że od czterech lat już trwał mocny branding z użyciem logo „kandydackiego”, które zakorzeniło się w świadomości brtyjczyków.

logo London 2012 kandydackie

Przy okazji warto rzucić okiem i przypomnieć znaki kandydatów do organizacji olimpiady w 2012 roku, a były to Madryd, Nowy Jork, Londyn, Paryż i Moskwa.
logo kandydatów

Na razie efektem ubocznym kampanii wprowadzającej nowy brand London 2012 jest konieczność zmiany reklamy telewizyjnej, problem stwarza kilkusekundowa animacja w jej trakcie, powodującą u osób chorych na padaczkę atak epilepsji.

Przypomnienie
Za nami:
Atlanta 1996
logo Atlanta 1996

Sydney 2000
logo Sydney 2000

Ateny 2004
logo Ateny 2004

Przed nami:
Pekin 2008
logo Pekin 2008

—————-
Źródła
http://www.london2012.com
http://sport.guardian.co.uk
http://giam.typepad.com
http://www.codecouch.com
http://www.mediabistro.com
http://www.aldaver.com


 
    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy