Rarytas w miliardach

31 października 2007

Pojawienie się w internecie Ostatniej Wieczerzy Leonarda da Vinci, w fantastycznej rozdzielczości 16 mld pikseli, to nie lada gratka dla miłośników malarstwa. Tym bardziej, że można powiększać fragmenty dzieła w bardzo dużej skali, oglądając detale jak przez szkło powiększające. Duża gratka również dla wielbicieli „Kodu Leonarda”.

Ostatnia Wieczerza - Leonardo da Vinci

Mały problem, jaki się pojawił, to niestety zrywanie łącza przez Neostradę, ale to akurat zupełnie mnie jakoś nie dziwi. Inny problemik, zapewne wynikający z tej samej przyczyny, to pojawianie się, przy niektórych powiększeniach, oznaczeń na fragmencie, takich jak poniższe H9.

fragment

Ale, mimo tych trudności, i tak warto gorąco polecić wszystkim miłośnikom sztuki obejrzenie i „posmakowanie” Leonarda.


Przegrane projekty logo

30 października 2007

Dzisiejszy Kurier Lubelski zaprezentował większość znaków, jakie powstały na konkurs Logo Lublina, zestawiając je z dwoma nowymi w artykule „Co wymyslili przegrani”. Pod artykułem zaproponował ankietę obejmującą wszystkie znaki.


30 października 2007
konkurs logo Lublin
Tagi:

skomentuj

Jelenia Góra bez logo

28 października 2007

Stało się już chyba tradycją opisywanie kolejnych konkursideł o niejasnych regulaminach i jeszcze bardziej dziwnych zakończeniach.

Na portalu Signs mamy kolejną odsłonę tego serialu, odcinek „Jelenia Góra”. Serial zapewne potrwa jeszcze długo, dając mi możność opisywania tej radosnej twórczości, w końcu inwencja w tworzeniu regulaminów niezgodnych z podstawowymi normami prawnymi jest równie ogromna jak nieznajomość owego prawa. Zastanawiam się jednak jak długo można pisać, w końcu nie jestem odosobniony w wytykaniu błędów, niedomówień i dziwnych rozstrzygnięć. Piszą o tym całe rzesze projektantów na wszelkich forach, a każdy kolejny konkurs dostarcza nowej literatury w tym względzie.
I nic, grochem o ścianę.


Kokosy na CI

25 października 2007

Dostałem takie cuś, jak niżej, mailem. Zastanawiam się czy zleceniodawca choćby ciut zastanowił się i popytał zanim wyznaczył budżet.

Jednostka budżetowa poszukuje do współpracy doświadczonego projektanta-grafika/firmę projektową z woj. śląskiego, którego zadaniem byłoby opracowanie systemu identyfikacji wizualnej. Celem systemu będzie stworzenie jednolitego i spójnego wizerunku projektu: Śląskiego Centrum Społeczeństwa Informacyjnego (SCSI) oraz podkreślenie innowacyjności podejmowanych rozwiązań i ich wagi dla mieszkańców województwa śląskiego. Stworzony system powinien zachować powagę i elegancję urzędu oraz nawiązywać do wizerunku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Szczególnie dużą rolę w komunikacji z otoczeniem SCSI przywiązuje do czytelności i komunikatywności treści komunikatu.
System ma obejmować:
– symbol SCSI (znak i logotyp firmowy),
– kolory firmowe,
– typografię,
– druki firmowe (papier, koperty, dokumenty, prezentacje i inne),
– identyfikatory pracowników,
– stemple,
– wytyczne do materiałów drukowanych (np. katalogu, ulotki, biuletynu
informacyjnego)
– tablice i tabliczki informacyjne, szyldy reklamowe, nadruki na typowe
gadżety (np. płyta CD, pendrive, długopis).
Termin realizacji zlecenia: do 26 listopada 2007 roku logotyp i znak firmowy, określenie kolorów firmowych oraz typografię.
pozostała część zlecenia może zostać wykonana w terminie późniejszym (do ustalenia z jednostką składającą zapotrzebowanie)

Wynagrodzenie przeznaczone na realizację całego projektu – 4000 zł netto.
Forma rozliczenia z projektantem – umowa o dzieło lub faktura VAT.

Ponadto:
– niezbędne jest przekazanie autorskich praw majątkowych do projektu,
– praca musi zostać przekazana w formatach „ai” i „cdr” z zastosowaniem
krzywych
oraz innych odpowiednich dla pracy formatach np. „ppt”,
– praca powinna zawierać instrukcję w postaci podręcznika do zaprojektowanych rozwiązań,
– praca musi zawierać czcionki oraz grafiki oparte na otwartych licencjach,
– praca ani żadne użyte w niej elementy nie mogą naruszać praw osób trzecich, co musi zostać uwzględnione w osobnym oświadczeniu.

Portfolio wraz z krótkim opisem zrealizowanych projektów proszę przesyłać na adres Biura Projektu do dnia 02.11.2007r. do godz. 12.00
Biuro projektu Śląska Sieć na Rzecz Wzornictwa
tel.: (033) 851 08 21 w. 30
e-mail: <mailto:biuro@wzornictwo.net> biuro@wzornictwo.net
Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie

Oprócz tego budżetu ciekawe jest to wyszczególnienie krojów na otwartych licencjach – amatorskich? a także konieczność dołączenia instrukcji, jak rozumiem instrukcji jak korzystać z księgi czyli manuala, ale może się czepiam.

Za to podsumowanie świetne:

– praca ani żadne użyte w niej elementy nie mogą naruszać praw osób trzecich, co musi zostać uwzględnione w osobnym oświadczeniu.

Pytanie więc, jak na podstawie amatorskich krojów i free klipartów zrobić oryginalne i na dodatek nienaruszające praw osob trzecich logo. Przypomnę że większość zdecydowana softu free nie jest do zastosowań komercyjnych albo, jak w wypadku krojów nie spełnia wymogów przynależnych krojowi pisma.

Ot, zagwozdka…


    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy