Tubtin górą

29 listopada 2007

No to Lublin ma logo, serial dobiegł końca.

Gazeta – Logo Lublina: fajne, brzydkie, ale jest

Na wątpliwości radnych lewicy odpowiadali wspólnie Krawczyk i prezydent. – Agencja BNA ma ogromne doświadczenie w projektowaniu takich znaków. To eksperci – uzasadniał prezydent.

Kurier Lubelski – Rada Miasta Lublin: Logo biało na czarnym

Liczy się to, że będzie promocja miasta.

The End.


40 lat 125p

28 listopada 2007

Dziwny zbieg okoliczności, przeszukiwałem wczoraj szpargały w poszukiwaniu jakiegoś starego zdjęcia do projektu i znalazłem nieco więcej. Przy okazji trafiłem bowiem na steraną latami kliszę z fotkami, ze słynnego bicia rekordu jazdy na 25 tys. km., na autostradzie pod Wrocławiem. Siedmioosobowa ekipa pod wodzą Sobiesława Zasady jeżdziła non stop fiatem 125p i rekord padł.

I pomyśleć, że to już prehistoria… Dziś mija bowiem 40 lat od chwili uruchomienia produkcji tego modelu na Żeraniu. Niegdyś symbol statusu, obiekt westchnień i wzruszeń, potem „roboczy koń” do wszystkiego, dziś wraca jako kultowy wózek. Prawdę mówiąc sam bym wrócił do mojego Wacka, ciepło wspominanego przez żonę i córkę. Choćby pamiętny pierwszy nasz wyjazd na żywieczczyznę, w zimie, drogi zasypane, niezłe fury albo nie odpalały, albo lądowały w rowach, a my… jeżdziliśmy bez problemów. Eh.

Nieco o historii emblematu Nowe logo Fiata


Lublin konsultuje

26 listopada 2007

Jak wyczytałem w Kurierierze Lubelskim zanosi się na to, że mieszkańcy jednak będą mieli coś do powiedzenia. Zaproszono ich na sesję rady miejskiej kiedy będzie podejmowana decyzja o przyjęciu lub odrzuceniu logo. Kurier przy okazji ujawnia, że na grupach focusowych, w Warszawie i Lublinie, konsultowano (za 12 tysięcy) jedynie 2 propozycje zrobione przez BNA. Zdziwiłbym się gdyby p. Krawczyk konsultował inne projekty, mogłoby się okazać, że te nowe propozycje BNA nie uzyskały akceptu i co wtedy?
Zastanawia mnie tylko dlaczego focus był robiony w dwu miastach i na małych grupach, skoro logo ma promować Lublin na zewnątrz. Ale, może reszta świata się nie liczy, a logo nie będzie wychodzić z lubelskich opłotków.


26 listopada 2007
konkurs logo Lublin
Tagi:

skomentuj

Zwariowany pomysł

25 listopada 2007

Dostałem zaskakujący i intrygujący list o marzeniu. Na tyle intrygujący zwariowanym pomysłem, że sprowokował pytania.
Czy internet może pomóc spełnić marzenia? Czy marzenie wycenione na 2.000.000 zł to nierealne marzenie? Zapewne… a może jednak nie? Może ten pomysł jednak chwyci? Jak sądzicie?
Internet to nadal nieprzewidywalne medium o dużym potencjale, szansę na spełnienie daje każdemu. Więc szansa jest, czy i kiedy się spełni, zobaczymy.


    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy