2+0+0+8=1+0=1*

31 grudnia 2007

naHAPPanY nowy JER 2008

———-
*1. – Jednostka albo Monada wyrażana przez cyfrę 1, symbolizuje Boga wszechmogącego, jedność boskich decyzji, początek wszechrzeczy. Reprezentuje szczyt, środek kręgu, centrum wszechświata. Ale też – niepodległość, przygodę, inicjatywę, oryginalność, determinację, indywidualność, wyznaczanie kierunku.


31 grudnia 2007
różności
Tagi:

skomentuj

Z remanentu 2007

30 grudnia 2007

Remanent czas zacząć powiedział słoń…  i potłukł chińską wazę, co była nieopatrznie pod bokiem. Kupi się nową, ładniejszą – burknęła mysza.

Dwa  redesigny logo wzbudziły w upływającym właśnie 2007 roku kontrowersje:

1. projekt prof. Chylińskiego dla Polskiego Związku Motorowego. Oj działo się, bo to i konkurs dla studentów ASP skończył się niczym, projekt zaś, przyjęty przez władze PZM, jakoś nie podpasił niektórym. Moim zdaniem ma jednak dużo zalet i załapie wiatr…

2. projekt Aart Design dla spółki Ruch szybko określone jako „wprawka w projektowaniu ikonek w stylu web 2.0.” i „Poprawne odtworzenie tutorialu znalezionego w sieci”.- jak określił to jeden z grafików w ostrej dyskusji,  na GL..

Fakt, ni to logo, ni ikonka. Ale smaczek powinien być pełny, więc jeszcze jeden cytat z informacji prasowej Marty Lau, rzeczniczki prasowej RUCH S.A., z 23. listopada 2007 r. – „Zaletą tego rozwiązania jest stosunkowo niewysoki koszt zmian…”

Hmmm… zmiana całego obrandowania i niewysoki koszt?


Bakaliowy prezent

30 grudnia 2007

Logo Zakładu Transportu Miejskiego m. st. Warszawy do olśniewających raczej nie należy co można łatwo sprawdzić

jakie logo taka i identyfikacja, jak sen początkującego kreślarza…jednak i w tunelu pojawia się, czasem, światełko czegoś normalniejszego i strawniejszego wizualnie.

Studio Bakalie straciło widać resztkę nadziei że Wielce Szanowni Włodarze zechcą zauważyć ów koszmarek, zwany logo ZTM, i pomyśleć o zmianie. Furda tam, oni jeżdżą własnymi brykami. Tak więc wspomniane Studio nie pytane postanowiło zrobić gwiazdkowy prezent pod rozwagę i fajnie wyszło, znaczy na razie tylko studiu.

Nowe propozycje identyfikacji wizualnej dla Zarządu Transportu Miejskiego Warszawa
W ramach swojej działalności na rzecz propagowania kultury wizualnej i brandingu w naszym kraju, Bakalie Studio Brandingowe przygotowało dwie propozycje nowej identyfikacji wizualnej dla marki ZTM. Prezentację zawierającą propozycje projektów przekazano w ramach prezentu świątecznego dla tej marki.

Więcej treści i obrazków na stronie  Marketing przy Kawie


Logo czy obrazek?

28 grudnia 2007

Warto poczytać w Gazecie Wyborczej artykuł o kosztach identyfikacji, zrobionej dla firmy Energa. Bardzo duuuuuże pieniądze i …

Dość ciekawym fragmentem tego artykułu jest numerek, jaki wyszedł był, z prawami do logo. Dotąd sądziłem, że zapominanie o takim drobiazgu, jak autorskie prawa majątkowe do znaku, to domena „allegrowiczów”. Ich brak powoduje dość istotny problem – niemożności używania przez firmę własnego, nowo zaprojektowanego logo. Można je sobie, to logo, co najwyżej powiesić na ścianie i kontemplować w charakterze landszaftu. Albo stosując, obudzić się z koniecznością zapłacenia tantiem projektantowi, za nieprawne używanie. Warto to zapamiętać – sam projekt logo, bez przekazania praw, to tylko „obrazek”

Choć jest i druga strona tego medalu – problem konstruowanych czasami przez prawników umów. Jak podejrzewam, po własnych pierepałkach z radcami/prawnikami firmowymi, zasadza się on wielekroć na zwyczajnej nieznajomości prawa autorskiego, przez tychże prawników. Potrafią dopilnować terminów, kar umownych, odsetek karnych, obiegu informacji, formy przekazania itp. dupereli w sumie, a jednocześnie zgubić właśnie przekazanie autorskich praw majątkowych. Ten przykład wcale nie jest wyssany z palca, niestety.


    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy