ECh

31 sierpnia 2010

A propos monogramów, a właściwie na marginesie monogramowego książkursu – mój projekt monogramu osobistego, z ubiegłego roku, stworzony dla Pani Elizy Chojnackiej.

ECh - monogram


ni pies, ni wydra

29 sierpnia 2010

Na wzrastającej fali zainteresowania znakami promocyjnymi, miast i regionów, warto uprzedzić wypadki i pokazać pomysły zupełnie bezsensownych przedsięwzięć z tego obszaru. Może to coś pomoże i powstrzyma podobną kreatywność u nas.

W 2001 roku w niemieckim powiecie Rhein-Kreis Neuss wymyślono  trzecią formę znaku powiatu, oprócz istniejącego już herbu i logo promocyjnego, powstał  „herb dla każdego”. Uzasadniali to tak:

Stowarzyszenia, instytucje, firmy i osoby prywatne często pytają o możliwość wykorzystania herbu lub logo powiatu w kampaniach PR lub też celach komercyjnych z zamiarem podkreślenia związków z powiatem Rhein-Kreis Neuss.
Ponieważ zarówno herb, jak i logo powiatu są znakami prawnie chronionymi, a ich wykorzystanie wymaga wyraźnej zgody, przygotowany został dla wszystkich zainteresowanych zmodyfikowany symbol herbu powiatu, którego użycie nie wymaga żadnego zezwolenia. Plik z kombinacją herbu i logo powiatu został udostępniony do pobrania. Zezwala się na wykorzystywanie herbu/logo powiatu, o ile nie odbywa się to w sposób lub też w okolicznościach, które mogłyby zaszkodzić wizerunkowi powiatu Rhein-Kreis Neuss

Herb powiatu Rhein-Kreis Neuss

herb powiatu Rhein-Kreis Neuss

Krzyż arcybiskupstwa kolońskiego oraz lew księstwa Jülich nawiązują do historii powiatu reńskiego.

Logo promocyjne powiatu Rhein-Kreis Neuss

 logo powiatu Rhein-Kreis Neuss

Prostota formy przekłada się na większą siłę wyrazu. Logo powiatu wygląda niczym (reński) znak wodny. Użycie małych liter dopuszczalne jest przy tym wyłącznie dla znaku literowego nazwy powiatu. Logo nie zawiera żadnego znaku graficznego, który tym przypadku jest zupełnie zbędny.

Herb dla każdego powiatu Rhein-Kreis Neuss

dodatkowy znak powiatu Rhein-Kreis Neuss

Powiat ma więc aż trzy znaki, a właściwie dwa znaki i protezę, która ani jest herbem, ani logo. Taki ni pies, ni wydra i lepiej tego nie naśladować.

PS. Dziękuję Leszkowi Nowakowi za podesłanie tematu.


Uwaga! Dobra robota!

28 sierpnia 2010

Znak Muzeum Dulag 121

… przedstawiono wizualizację nowego logo Muzeum Dulag 121 oraz prezentację jego zastosowania na materiałach promocyjnych. W konkursie udział wzięły prace 34 autorów. Zwycięskie logo zaprojektował Jarosław Leśniewski, grafik freelancer z Międzyrzecza.

Gratulacje za dobrą robotę. Znak Muzeum Dulag 121 - autor Jarek Leśniewski

Robota pierwsza klasa i zgadzam się całkowicie ze zdaniem JJ że:

Autor powinien otrzymać zamówienie na pełen katalog identyfikacyjny muzeum i współpracę przy wszystkich formach wizualnej aktywności tej placówki. Może choć jedna byłaby w dobrej estetyce, zwłaszcza że będzie tam więcej współczesnych spraw niż zachowanych.


Książkurs – 1 jest

24 sierpnia 2010

Jest pierwszy książkursowicz – Antek Korzeniowski i pierwszy monogram, a nawet dwa.

Antek Korzeniowski monogram 1Antek Korzeniowski monogram 2

przesyłam moje monogramy na konkurs – oba bazują na uproszczonych literach A i K. Pierwszy zachowując formę A przedstawia równocześnie K. Drugi – litery A i K zbudowane w ten sam sposób, wpisane w koło, tak by tworzyć nowy kształt.
Pozdrawiam
Antek Korzeniowski

    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy